Radisson Blu Kraków – pomoc dla uchodźców z Libii

Radisson Blu Hotel Kraków, tak samo jak cała Grupa Rezidor, włącza się w kampanię pomocy setkom tysięcy libijskim uchodźcom, przebywającym na terenie Egiptu i Tunezji. W czerwcu i w lipcu krakowski hotel przeprowadzi akcję, która jest odpowiedzią na apel Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

Wojna domowa w Libii i związane z nią działania zbrojne zmusiły ponad 70% ludności tego kraju do opuszczenia własnych domów. Ponad milion z nich konflikt i przemoc zmusiły do ucieczki poza granice państwa. Jak wynika z czerwcowego raportu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, aż 800 000 Libijczyków udało się do sąsiednich krajów – Egiptu i Tunezji. Tutaj przebywają w trudnych warunkach na terenie obozów dla uchodźców, mając przy sobie jedynie to, co udało im się w pośpiechu zabrać z domu. Całe rodziny przebyły tutaj trudną drogę doświadczając wielu osobistych tragedii.

António Guterres, sprawujący obecnie funkcję Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, apeluje do ludzi dobrej woli i różnych instytucji na całym świecie o pomoc.

„Wojna domowa to ogromna tragedia. Dla setek tysięcy ludzi w obozach dla uchodźców, zaspokojenie nawet najprostszych potrzeb – jak jedzenie, prowizoryczny dach nad głową, czy ubranie – graniczy z cudem. Zdobycie ciepłego koca, czy naczyń do gotowania to szczyt marzeń – mówi Nino D. Rosenlund, dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu w Krakowie. „Każda pomoc jest na wagę złota, dlatego pomagamy i chcemy do akcji włączyć naszych gości” – dodaje Rosenlund.

Ofiarom wojny domowej w Libii można pomóc dokonując wpłaty poprzez stronę http://www.rezidor.com/cs/Satellite/Page/Rezidor/Page/defaultRezidor/1305557929012/en/

Każda kwota się liczy. Koszt najbardziej potrzebnych rzeczy to:
Wpłata 40 $ - czyli 115 PLN – to kwota jak wystarczy na zakup 10 ciepłych kocy.
Wpłata 100 $ - czyli 280 PLN – wystarczy na zakup niezbędnego zestawu składającego się z koca, materaca, zestawu do gotowania, kuchenki i mydła.
Wpłata 200 $ - czyli 560 PLN – to koszt zakupu namiotu dla całej rodziny, dostosowanego do warunków klimatycznych i pogodowych.

Akcja pomocy uchodźcom z Libii przebywającym w obozach na terenie Tunezji i Egiptu, będzie prowadzona w hotelu Radisson Blu w Krakowie do końca lipca.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz