Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
22.06.2011

Radisson Blu Kraków – pomoc dla uchodźców z Libii

Radisson Blu Hotel Kraków, tak samo jak cała Grupa Rezidor, włącza się w kampanię pomocy setkom tysięcy libijskim uchodźcom, przebywającym na terenie Egiptu i Tunezji. W czerwcu i w lipcu krakowski hotel przeprowadzi akcję, która jest odpowiedzią na apel Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

Wojna domowa w Libii i związane z nią działania zbrojne zmusiły ponad 70% ludności tego kraju do opuszczenia własnych domów. Ponad milion z nich konflikt i przemoc zmusiły do ucieczki poza granice państwa. Jak wynika z czerwcowego raportu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, aż 800 000 Libijczyków udało się do sąsiednich krajów – Egiptu i Tunezji. Tutaj przebywają w trudnych warunkach na terenie obozów dla uchodźców, mając przy sobie jedynie to, co udało im się w pośpiechu zabrać z domu. Całe rodziny przebyły tutaj trudną drogę doświadczając wielu osobistych tragedii.

António Guterres, sprawujący obecnie funkcję Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, apeluje do ludzi dobrej woli i różnych instytucji na całym świecie o pomoc.

„Wojna domowa to ogromna tragedia. Dla setek tysięcy ludzi w obozach dla uchodźców, zaspokojenie nawet najprostszych potrzeb – jak jedzenie, prowizoryczny dach nad głową, czy ubranie – graniczy z cudem. Zdobycie ciepłego koca, czy naczyń do gotowania to szczyt marzeń – mówi Nino D. Rosenlund, dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu w Krakowie. „Każda pomoc jest na wagę złota, dlatego pomagamy i chcemy do akcji włączyć naszych gości” – dodaje Rosenlund.

Ofiarom wojny domowej w Libii można pomóc dokonując wpłaty poprzez stronę http://www.rezidor.com/cs/Satellite/Page/Rezidor/Page/defaultRezidor/1305557929012/en/

Każda kwota się liczy. Koszt najbardziej potrzebnych rzeczy to:
Wpłata 40 $ - czyli 115 PLN – to kwota jak wystarczy na zakup 10 ciepłych kocy.
Wpłata 100 $ - czyli 280 PLN – wystarczy na zakup niezbędnego zestawu składającego się z koca, materaca, zestawu do gotowania, kuchenki i mydła.
Wpłata 200 $ - czyli 560 PLN – to koszt zakupu namiotu dla całej rodziny, dostosowanego do warunków klimatycznych i pogodowych.

Akcja pomocy uchodźcom z Libii przebywającym w obozach na terenie Tunezji i Egiptu, będzie prowadzona w hotelu Radisson Blu w Krakowie do końca lipca.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij