Organizacja wydarzeń biznesowych, na czele z konferencjami, nie zawsze jest łatwym orzechem do zgryzienia. Zadanie to wymaga oczywiście odpowiedniego zaplanowania, a także stworzenia specjalnych warunków. Nie zawsze jednak możliwa jest organizacja konferencji w siedzibie firmy. Wówczas na ratunek przychodzą wszelkie sale konferencyjne, które można wynająć. Z takich rozwiązań zdecydowanie warto jest korzystać – szczególnie, że w naszym kraju znajduje się wiele wartych uwagi miejsc na konferencję. Możliwa jest m.in. organizacja konferencji w 5-gwiazdkowych hotelach, w klimatycznych restauracjach, a nawet w hotelach SPA. Ciekawym rozwiązaniem, o którym ostatnio pisaliśmy, jest organizacja konferencji w zamkach i pałacach w Polsce. Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że każdy jest w stanie znaleźć dla siebie najlepsze sale konferencyjne. W dzisiejszym artykule napiszemy, dlaczego warto jest z nich skorzystać. Dodatkowo wskażemy też na interesujące propozycje takich sal.

Korzyści płynące z wynajmu sali konferencyjnej


Wynajem sali konferencyjnej to bardzo dobry pomysł zarówno dla firm, które nie posiadają własnego miejsca na organizację spotkań, jak i dla tych, które z różnych względów chcą poznać inną przestrzeń. Na sale konferencyjne warto jest patrzeć jako na miejsca, które pozwalają podnieść kompetencje pracowników danej firmy. Hotele konferencyjne oferujące tego typu pomieszczenia są więc odpowiednio przygotowane do realizacji nawet najbardziej wymagających spotkań. Sale są więc komfortowo urządzone, odpowiednio oświetlone i nagłośnione oraz posiadają wszelkie niezbędne sprzęty multimedialne. Takie warunki nie zawsze możliwe są do uzyskania we własnym biurze.

Ponadto wynajem sali konferencyjnej wiąże się z budowaniem prestiżu marki. Podczas takiego przedsięwzięcia z pewnością zauważysz, że Twoi pracownicy są bardziej zaangażowani oraz mają zupełnie inne poczucie powagi sytuacji. Można więc śmiało twierdzić, iż miejsce, w którym odbywa się konferencja ma bezpośredni wpływ na to, ile dany pracownik z niej wyniesie.

Hotele konferencyjne dodatkowo pozwalają na zdecydowanie lepszą organizację. W takich miejscach nie tylko nie musisz się martwić o porządek czy sprzęt multimedialny, ale też najczęściej możesz liczyć na pomoc techniczną ze strony obiektu. Wiele osób wskazuje też, że wynajem sali konferencyjnej po prostu jest wygodny. W jednym miejscu możesz bowiem zamówić też catering, skorzystać z zaplecza noclegowego czy zintegrować się po pracy. Tak kompleksowe rozwiązania w rezultacie przekładają się na zadowolenie wszystkich osób!

Sale konferencyjne na wynajem

Hotel Camping Malta


Obiekt, który ma w swojej ofercie nowoczesne sale na wynajem, to na przykład Hotel Camping Malta w Poznaniu. Mieści się on w centrum stolicy Wielkopolski, jedynie 3 kilometry od Starego Rynku. W tym obiekcie z powodzeniem można zrealizować różnorodne spotkania biznesowe. Na gości czekają dwie sale, które różnią się pod względem wielkości. Pierwsza z nich pozwala na zaproszenie do 55 osób, druga – do 40. Hotel oferuje również 138 miejsc nolegowych oraz smaczną Restaurację Rycerską.

Pałac Krotoszyce ***


Ten 3-gwiazdkowy hotel na konferencję znajduje się na Dolnym Śląsku, dokładnie w okolicy Legnicy. Usytuowany jest w zabytkowych zabudowaniach folwarcznych, które świetnie prezentują się zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Ów obiekt do dyspozycji gości oddaje 4 przestrzenie na organizacje konferencji. Największa z nich, czyli Sala Platynowa, jest w stanie pomieścić nawet do 200 osób. Pałac Krotoszyce proponuje również 133 wygodne miejsca noclegowe, świetną restaurację oraz zaplecze SPA.

Scandic Gdańsk


W centrum Gdańska, dokładnie naprzeciwko Dworca Głównego, sytuowany jest Scandic Gdańsk. Ten 4-gwiazdkowy hotel na konferencje ma w swojej ofercie aż 7 wielofunkcyjnych sal. Różnią się one wielkością, pozwalając na organizację kameralnych spotkań, jak i znacznie większych eventów – nawet dla 303 gości. Pomieszczenia te wyróżniają się nowoczesnością oraz gustowną aranżacją. Obiekt posiada również 143 nowoczesne pokoje i apartamenty. Sercem obiektu jest z kolei Senso Restaurant&Bar.

Stary Maneż


Kolejnym miejscem na konferencję w Gdańsku jest Start Maneż. To nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt, który został osadzony w historycznej przestrzeni. Współcześnie odbywają się w nim największe imprezy muzyczne, konferencje oraz eventy kulturalne. Obiekt ten posiada dwie przestrzenie konferencyjne, z czego ta większa umożliwia zaproszenie do 700 osób w ustawieniu teatralnym. Stary Maneż proponuje też bardzo wygodną bazę hotelową oraz oczywiście równie atrakcyjną restaurację.

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa


Województwo mazowieckie oczywiście także ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o sale konferencyjne. Potwierdza to ten obiekt, który mieści się w Sękocinie Starym, zaledwie 17 kilometrów od Warszawy. Współczesny design obiektu doskonale współgra z naturalnym otoczeniem. Obiekt posiada 3 sale konferencyjne, z czego największa z nich jest w stanie pomieścić 450 osób. Na terenie Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa znajduje się też przestronne foyer, recepcja oraz 120 miejsc parkingowych.

Hotel Logos


Jeśli interesuje Cię miejsce na konferencje w górach, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę ten obiekt. Mieści się on w Zakopanem. Ten 3-gwiazdkowy hotel z myślą o klientach biznesowych przygotował 4 sale konferencyjne. Największa, czyli Sala Tatry, w ustawieniu teatralnym może pomieścić do 300 osób. Uczestnicy wydarzeń mogą również liczyć na eleganckie miejsca noclegowe oraz wyśmienitą Restaurację Staropolską. Dodatkowo w obiekcie czeka też Strefa SPA oraz klimatyczna kawiarnia.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie


Obiekty na konferencję w Krakowie zdecydowanie potrafią zachwycić – i to najbardziej wymagających gości. Na miłośników niepowtarzalnych, klimatycznych wnętrz czeka ów Teatr, który nieprzerwanie działa już od 1893 roku. Można w nim zorganizować konferencje w dwóch salach, z czego większa pozwala na zaproszenie do 570 gości. W zależności od wymagań profesjonalna obsługa obiektu jest w stanie odpowiednio dostosować nagłośnienie oraz oświetlenie. Zapewniony jest również montaż scenografii.

UNITY LINE Linie Promowe Polska – Szwecja


Być może nie wiedziałeś, ale w Polsce można też zorganizować konferencje na promie. Tego typu atrakcje możliwe są w Szczecinie. Każdy z oferowanych promów posiada komfortowe zaplecze konferencyjne, które składa się z różnych pod względem wielkości sal. Największy z nich jest Prom Polonia. Jego sala konferencyjna przeznaczona jest dla 100 osób, a sala restauracyjna – dla 200. Dodatkowo można tam liczyć na wygodne miejsca noclegowe w kabinach o podwyższonym standardzie.

Copernicus Toruń Hotel


Jeśli szukasz miejsca na konferencje w Toruniu, to koniecznie musisz poznać ofertę tego obiektu. Ów hotel jest niezwykle elegancki i stylowy, a także otoczony malowniczą zielenią. W obiekcie znajduje się nie tylko kilka sal konferencyjnych, ale też całoroczny namiot konferencyjno-bankietowy ATLANTIS. W namiocie możliwa jest organizacja spotkań nawet dla 400 gości. Warto tam również skorzystać z komfortowego zaplecza noclegowego oraz z fantastycznej Restauracji SALT. Na terenie obiektu znajduje się również m.in. strefa SPA i kort tenisowy.

Hotel HP Park Plaza


Stolicy Dolnego Śląska oczywiście także nic nie brakuje, jeśli chodzi o sale konferencyjne. W centrum mieści się np. Hotel HP Park Plaza, który jest bardzo przytulny, elegancki oraz panuje w nim ciepła, serdeczna atmosfera. Do dyspozycji gości oddaje on 6 klimatyzowanych sal oraz ekskluzywny VIP Room. Warto dodać, że niektóre z pomieszczeń można łączyć dzięki systemowi mobilnych ścian. Obiekt posiada w swojej ofercie także 177 pokoi i doskonałą restaurację. W celu skutecznego relaksu warto z kolei udać się do hotelowej strefy Wellness.